پرنده نگری در طبیعت

26 ارديبهشت 1399
نویسنده:  

در ماه گذشته پیرامون راهکاری روانشناختی برای آرامش بیشتر با کمک طبیعت صحبت کردیم. امروز می خواهیم یک گام فراتر گذاشته و مطلب ماه پیش را ادامه دهیم و با هم به صورت مجازی یا شاید بهتر بگویم به صورت غیر حضوری به دامان طبیعت رفته و یک پرنده نگری اجمالی داشته باشیم. هدف از این کار علاقه مند سازی بیشتر مخاطبین گرامی نسبت به طبیعت و هر آنچه در در آن است می باشد.

اگر بخواهم کمی خودمان یتر صحبت کنم باید بگویم من و همسرم در ماه گذشته با کمک همین آموز شهایی که خدمت تان از نظر گذشت پرنده نگری هایی در طبیعت انجام دادیم که از شما دعوت م یکنم با تعدادی از پرندگان ایران که پراکنش آن در کشور زیاد بوده و با کمی دقت م یتوانید آ نها را در پیرامون خود ببینید، آشنا شوید و از آن لذت ببريد.

زنبور خوار معمولی یکی از پرندگان شایع در ایران می باشد. این پرنده که ظاهر بسیار زیبا و رنگارنگ دارد، خانه خود را در سه تی غهای رسوبی حفر کرده و م یتواند در طول روز 250 حشره را بخورد!! پری شاهرخ که یکی از پرندگان زیبای ایران می باشد، بر روی درختان زندگی می کند و لانه خود را به صورت آویزان از شاخه درست می کند. این پرنده به صورت مهاجر عبوری در فصل بهار در همه جای ایران قابل دیدن می باشد.

یکی دیگر از پرندگان زیبای ایران سبز قبا می باشد. این پرنده که از از خویشاوندان «زنبورخوار » و «ماهی خورک » م یباشد، جزو پرندگانی است که گسترش فراوانی در ایران دارد. گون ههایی از این پرنده مهاجر بوده و در زمستان به نواحی حاره ای کوچ می کند. کوکو پرنده نام آشنایی است که اگر اندکی وقت خود را در طبیعت گذرانده باشید حتما صدای آن را هم شنیده اید. این پرنده یک روش زیست جالب دارد و آن این است که کوکو تخم خود را در لانه پرندگان دیگر م یگذارد تا پرندگان دیگر آن را بزرگ کنند. جالب است که پرنده نارس تازه به دنیا آمده نیز تخم سایر پرند هها را از لانه بیرون می اندازد تا میزبان از وی به تنهایی مانند جوجه خود مراقبت نماید.

 

 

نظر شما

تبلیغات

   

ماهنامه فرهنگی ، هنری ، اجتماعی ذهن آویز با تلاش جمعی از فرهیختگان و صاحبنظران جامعه در صدد است تا با رویکرد سلامت محور به مسائل جامعه بپردازد. این ماهنامه ، 28 ام هر ماه به صورت تمام الکترونیک از طریق وبگاه www.zehnavizonline.ir با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر می شود.خوشحالیم قدمی هرچند کوچک برای سلامت جامعه بر می داریم.

ذهن آویز

 

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن